Noa! komunita

Študenti dizajnu šili oblečenie z vreckoviek

V Noa! vyrábame bavlnené vreckovky a pri výrobe nám ostáva aj látka, ktorú nevieme využiť. Spojili sme sa s bratislavskou strednou Školou dizajnu a spoločne vymysleli projekt, ktorý učí študentov využiť na tvorbu každý kúsok látky.

„Chceli sme, aby žiadna látka nevyšla nazmar. Tú, ktorú sme nevedeli využiť na tvorbu našich produktov, sme preto darovali škole. Oni ušetria na nákupe látky a my sme radi, že namiesto odpadu spolu vytvoríme niečo zmysluplné,“ povedala Naďa Urbanová, zakladateľka Noa!

Študenti dostali zadanie vymyslieť nositeľné oblečenie zo zvyškov látky. Mali týždeň na to, aby prišli s nápadom, urobili strih a ušili svoj výtvor.

„Chceme študentov učiť rozmýšľať ekologicky a viesť ich k tvorbe udržateľnej módy. Jedným zo spôsobov je ukázať im, ako to, čo je pre jedného odpad, môže byť pre iného poklad. Nech sa zaoberajú tým, ako efektívne využívať všetky zdroje“, povedala Henrieta Tholt zo Školy dizajnu Na vzniknutých modeloch vidíte, že študenti to poňali veľmi kreatívne a dokázali humor, farebnosť a originalitu vreckoviek preniesť aj na svoje výtvory.