Sranda musí byť

Podaj mi vreckovku a ja ti poviem, aký si

Čo si budeme hovoriť, na ľudí máme nos. Aj vďaka tomu ich vieme rozdeľovať do kategórií podľa spôsobu, akým sa k svojim nosom správajú.

 

1. HÚŽEVNATÍ HÚŽVAČI

Symptómy: málo času, veľa kreativity

Týchto týpkov len tak niečo neodradí!  Sú večne v pohybe, lietajú z meetingu na meeting, z brainstormingu do kaviarne, zo stretnutia do baru. Vždy majú čo ponúknuť, či už ide o svieži nápad alebo soletky návšteve. Ich život je proste jazda, pri ktorej sa nezastavuje, pretože „mají zpoždení!“ Keď ich náhodou zachytí potreba kýchnuť si, vyťahujú z vačku vreckovku zhúžvanú do prekvapivých tvarov. Nemajú predsa čas žehliť, alebo si zakaždým vyťahovať z balíčka novú. Nájdeme medzi nimi obľubovačov látkových aj papierových vreckoviek.

 

2. VYŽEHLENÍ SKLADAČI

Symptómy: milujú poriadok a radi robia na druhých dojem

Je to ten kolega, čo má všetko na stole uložené v pravých uhloch. Je to tá sesternica, čo ju prijali na Oxford. Je to váš účtovník, ktorý si aj nutričné hodnoty svojej večere zapíše do tabuľky. V týchto ľuďoch sa spája vášeň pre poriadok a jemná potreba exhibovať. Sú hrdí na to, ako zvládajú život, ako veciam rozumejú a ako sa im nestáva, že by si zabuchli kľúče. Okoliu to dávajú najavo aj cez také detaily ako vyžehlená vreckovka poskladaná do štvorca, ktorú vyťahujú vždy, keď sa chcú pred niekým vytiahnuť.

 

3. PAPIEROVÍ HORENOSI

Symptómy: fóbia z baktérii a všeobecná neobľúbenosť

Títo ľudia nemajú príliš veľa priateľov. Prečo? Pretože priateľ je len nekontrolovateľný zhluk baktérií! Pri každom kýchnutí vyťahujú novú papierovú vreckovku, do ktorej si utrú nos presne jedenkrát a potom ju vyhodia. Vyzerajú, že pohŕdajú okolím, oni sa však vo svojej podstate len desia všetkých tých chorôb, ktorými ich okolie môže nakaziť. Je vysoko pravdepodobné, že ich nájdu udusených vo vlastnom byte pod nánosmi použitých vreckoviek ako dôsledku nádchovej epidémie.

 

4. BEZODPADOVÍ RUKÁVNICI

Symptómy: buď vek do 6 rokov, alebo kompletná nechutnosť

Najekologickejší a zároveň najlenivejší zo všetkých. Vreckovku by ste u nich hľadali márne – na tieto účely majú predsa rukáv! Táto tendencia vyhýbať sa spoločenským konvenciám sa dá akceptovať jedine v prípade, že majú 6, maximálne 7 rokov. Dospelým jedincom, ktorí sa snažia toto svoje konanie ospravedlniť aktuálnym ekologickým trendom, sa vyhýbajte.