Sranda musí byť

Filmy, pri ktorých budete potrebovať vreckovku

Rebríčkov najlepších filmov podľa odborníkov či recenzií divákov nájdete na internete veľa. Ale toto nebude zoznam tých naj. Toto bude zoznam filmov, čo vás zaručene rozplačú. Či ste jemné žieňa, alebo drsný chlap, povedzte si noa! a bez hanby si pri týchto slzotvorných klasikách zatrúbte do vreckovky.

 

Život je krásny (ITA, 1997)

Zdroj obrázku: film.osobnosti.cz

Takto. Druhá svetová vojna tematicky poskytuje množstvo priestoru na nervydrásajúce príbehy. Ale Roberto Benigni snažiaci sa spríjemniť pobyt v koncentračnom tábore svojmu malému synovi je jedným z najdojemnejších VÔBEC. Nepozerajte s nikým, pred kým si chcete zachovať dôstojnosť.

 

 

Volám sa Sam (USA, 2001)

Zdroj obrázku: www.cinemanet.sk

Pri tomto filme si vždy spomeniem na pravidlo získania Oscara – Never go fully retarded. Sean Penn hrá totiž mentálne postihnutého otca a za tento výkon získal “iba” nomináciu. Sam miluje svoju dcéru, no hrozí mu jej odobratie, pretože ako rastie, začína ho intelektovo prevyšovať. Je síce zaostalý, ale to neznamená, že sa nesnaží byť najlepším otcom, akým môže byť… Takže predstavte si niečo ako Forresta Gumpa na druhú a rovno si pripravte vreckovky.


Zápisník jednej lásky (USA, 2004)

Zdroj obrázku: www.slashfilm.com

Romantický film, pri ktorom plačú aj muži (odskúšané!). Príjemne sa rozvíjajúca love story protagonistov Ryana Goslinga a Rachel McAdams pohladí oko, aby v zápätí mohlo zvlhnúť. Pointa filmu je pomerne nečakaná a zatrasie aj otrlejšími náturami. Po filme vo vás však ostane taký hrejivý pocit niekde v oblasti srdiečka.

 

 

Miesto pri mori (USA, 2016)

Zdroj obrázku: moviereel.co.uk

Tento film patrí tiež k tým, ktoré treba sledovať na vlastné riziko. Asi nič nie je na svete tragickejšie, ako keď vám zomrú deti. A hoci nie samozrejme naschvál, ale stalo sa tak vašou vinou. No a ten váš život pokračuje ďalej… Nočná mora každého rodiča, ale tiež skvelo natočený film, dostane aj bezdetných.

 

 

Zrodila sa hviezda (USA, 2018)

Zdroj obrázku: weliveentertainment.com

Veľký hit minuloročných Oscarov a kín. Nielen film, ale aj hudobné vystúpenie Lady Gaga a Bradleyho Coopera mnohých rozplakalo. Tretíkrát sfilmovaný príbeh nestratil na aktuálnosti ani emócií a ak ste ho nevideli, treba napraviť. S vreckovkami po ruke.